Львівський спелеоклуб “Циклоп”

Львівська секція спелеологів фактично була заснована у жовтні 1963 року, після того, як вдалось розкопати вхід до печери Попова яма (нині Озерна) біля Борщова. Зараз спелеоклуб займається дослідженням найдовшої у світі гіпсової печери “Оптимістична”

cyclop-sculpture124
Відкриття печери Озерна

Під час досліджень наново відкопаної (з нашою участю!) Кришталевої печери в 1962 році співробітникам експедиції від місцевих жителів стало відомо про існування великої печери, вхід до якої знаходився біля с. Стрілківці, в урочищі “Попова Яма”.

Дослідження печери Золушка

Відкривши «Золушку» і працюючи над її дослідженням протягом тридцяти років, наші спелеологи не могли собі навіть уявити, що колись настануть часи і завдяки недбалим чиновникам вхід до печери хтось відбере.

Відкриття та дослдження Оптимістичної

8 травня 1966 року, було неможливо описати наші переживання, коли після стометрового покрученого лазу, де ходьба на четвереньках чергувалася з повзанням по- пластунськи, ми потрапили в систему високих чистих коридорів, заложених в темно-медовій гіпсовій товщі.

Юдіна Наталія

Наталія Юдіна

Чинний президнт спелеоклубу “Циклоп”

Більше

Упертість і завзятість!

Щонайменше два покоління спелеологів виховалося на дослідженні цієї печери. Таким чином, ми створили “Оптимістичну”, а “Оптимістична” створила нас.

Хто не був – той багато втратив, і тільки може заздрити тим, хто був. Хто був – той буде пам’ятати завжди.

Богдан Маркович

Віце-президент Західно-Української Регіональної Спілки Горизонтальної Спелеології

Більше

Маркович Богдан